Kruhové vibračné zariadenia

Malé kruhové vibračné / odstredivé zariadenia

Sú miniatúrne stroje určené pre úpravu povrchov veľmi malých a ľahkých súčiastok, napr. elektrotechnický priemysel, zlatníctvo a pod.

Nádrže sú dodávané v 2 veľkostiach, 3 litre a 6 litrov. Motor je z tlakovo liateho hliníka s excentrickou a uhlovou úpravou. Nádrže sú bi-komponentné a vyrobené z polyuretánu. Rám je vyrobený z hliníkových profilov, resp. z ocele Stroj obsahuje aj absorpčný tlmič nárazov, sklopné páka pre pohodlné ovládanie, elegantný a funkčný dizajn.

V ponuke sú zariadenia s vypínačom štart/stop, v luxusnejšom prevedení

Sú vybavené časovým spínačom. Alternatívou sú aj väčšie zariadenia s objemom pracovného bubna do 20 litrov, ako aj odstredivé zariadenia.

Kruhové vibračné zariadenia
Kruhové vibračné zariadenia
Kruhové vibračné zariadenia
Kruhové vibračné zariadenia

Malé kruhové vibračné zariadenia

Séria kompaktných  kruhových vibračných zariadení určená pre hromadné opracovanie povrchu súčiastok. Vďaka použitým materiálom, ako aj dobre tesniacemu veku z polyuretánu, sa vyznačujú veľmi nízkou hlučnosť. Svojimi kompaktnými rozmermi v malých prevádzkach nezaberie veľa pracovného miesta.

Zariadenia sú v ponuke v prevedení 12L, 25L, 50L a 120L. Každé zariadenie je vybavené pracovnou nádobou, ktorá umožňuje ručnú separáciu. Zariadenie je možné doplniť o voliteľné príslušenstvo, napr. vibračný triedič s cieľom získať automatickú separáciu média od dielcov. Zariadenie je štandardne vybavené kruhovými dvierkami, ktoré umožňujú celý obsah vysypať napríklad do separátora . Konštrukcia stroja môže byť z ocele, alebo plastu. Horné veko, ako aj pracovná nádrž sú vyrobené z oteru vzdorného materiálu (polyuretán). Pracovná misa umožňuje konfiguráciu s plastovým vekom, (voliteľné príslušenstvo) ktoré veľmi dobre tlmí zvuk a chráni pred šírením prachu v závislosti od toho či je použitý mokrý, alebo suchý proces. 

Kruhové vibračné zariadenia [2]
Kruhové vibračné zariadenia [2]
Kruhové vibračné zariadenia [2]

Kruhové vibračné zariadenia bez triedenia

Stroje vynikajú svojou jednoduchosťou obsluhy, pretože pracovná nádrž je vyrobená na ručné nakladanie a vykladanie; hrana nádrže je prispôsobená veľkosťou človeka a  umožňuje nakladanie, vykladanie a riadenie operácií. Oteruvzdorné obloženia strojov  sú vyrobené z vysoko kvalitného polyuretánu, ktorý sa nalieva za horúca medzi nádrž a formu, aby sa dosiahla rovnomerná hrúbka s tvrdosťou ~ 95 ShA. Nová séria ponúka pre všetky modely možnosť výberu medzi tromi úrovňami výroby: PRO (Professional), GM (Global Machine) a GL (Global Light), ktoré pri rovnakých celkových rozmeroch a geometrii poskytujú možnosť uspokojenia rôznych rozpočtových požiadaviek zákazníka. Vibračné motory tejto série sú zvislého monoblokového typu, s vhodným výkonom v závislosti od nosnosti každého modelu, s možnosťou uhlového a excentrického nastavenia. Každý stroj tejto série je vybavený dvierkami na úplné vyloženie obsahu: na požiadanie je možné stroj vybaviť obdĺžnikovými vykladacími dverami. Existuje tiež možnosť zvukovej izolácie strojov vďaka samostatným modulárnym riešeniam (kryty „Afocop)

Pracovný bubon je možné rozdeliť modulovými prepážkami, čím sa dosiahne vytvorenie samostatných pracovných priestorov, umožňujúcich naraz opracovávať diely rôznych veľkostí.

Kruhové vibračné zariadenia [3]
Kruhové vibračné zariadenia [3]
Kruhové vibračné zariadenia [3]
Kruhové vibračné zariadenia [3]

Kruhové vibračné zariadenia s triedením

Vyjadrením tretej generácie projektu predstavuje táto séria dôležitú stratégiu vyváženia spoľahlivosti, inovácie, konkurencieschopnosti a pohodlia pri používaní. Zariadenie je vyrobené s integrovanými hornými okrajmi, potiahnuté PU. Horné okraje a stredný kryt skrine motora sú vyrobené z PU. Výmenná oddeľovacia mriežka je vyrobená z PU (alebo PVC). Usmerňovače (okraj mriežky) sú v PU, ako aj v klapke. Vymeniteľný vykladací filter z PU. Nová séria ponúka pre všetky modely možnosť výberu medzi tromi úrovňami výroby: PRO (Professional), GM (Global Machine) a GL (Global Light), ktoré pri rovnakých celkových rozmeroch a geometrii poskytujú možnosť bezpečia rôzne rozpočtové požiadavky. Rôzne typy nastavenia, viac a viac semifinované, umožňujú kúpiť ten istý stroj podľa vlastných požiadaviek a možností.

Kruhové vibračné zariadenia [4]
Kruhové vibračné zariadenia [4]
Kruhové vibračné zariadenia [4]
Kruhové vibračné zariadenia [4]